Timura Subhankulova foto no grāmatas atvēršanas pasākuma.

Vecumdienas: Pētījums par senioru dzīvi Latvijā.

Esam priecīgi ar jums dalīties jaunumos par vienu no mūsu nesen izlolotajiem projektiem, uz kura pamata mūsu pētījuma atziņas ir ieguvušas taustāmu formu – ir tapusi grāmata “Vecumdienas".  

"Tu esi tik vecs, cik pats jūties. Gadiem nav nozīmes. Vai tiešām?

No vienas puses, nevar noliegt, ka cilvēki noveco ļoti atškīrīgi - būs kāds, kurš arī pēc 70 vai 80 mūža gadiem spēs salabāt veselību un relatīvu jauneklīgumu, kas liek izskatīties un droši vien arī justies par 20 gadiem jaunākam, kāds cits noveco ātrāk un, vēl nesasniedzis pensijas vecumu, jūtas jau "norakstīts"." - fragments no "Vecumdienas".

2019. gada sākumā Jaunrades laboratorijas pārstāvji - Elīna Ozoliņa un Elīna Sustenberga - veica lauka darbu,  īstenojot vairākpakāpju atkārtotas padziļinātās intervijas un veicot novērojumus deviņās mājsaimniecībā, kopumā intervējot 14 personas vecumā no 58 līdz 81 gadam. Šīs personas bija no dažādiem Latvijas reģioniem, ar dažādu etnisko piederību un mājsaimniecību veidiem.

Esam secinājuši, ka pētnieku lielākais prieks ir redzēt, kā viņu paveiktais darbs un atklājumi kļūst pieejami ne tikai nozares pārstāvjiem, bet arī plašākai sabiedrībai.

Ja ir interese, par grāmatas iegādi sazinies ar Creative Media Baltic!

Timura Subhankulova foto no grāmatas atvēršanas pasākuma.